ЕТАИ
Здружение за електроника, телекомуникации, автоматика и информатика

Финансиски помогнато од

Програмски одбор

  1. Allgower F. – TUS Германија
  2. Антиќ Д. – ЕФ Србија
  3. Василеска Д. – АSU САД
  4. Chitkushev L. - BU САД
  5. Dinibutun A. T. – DOU Турција
  6. Domenica Di Benedetto M. – ULA Италија
  7. Eksin I. - ITU Турција
  8. Gjokan I. C. – DOU Турција
  9. Karam L. – ASU САД
  10. Kopacek P. - TUW Австрија
  11. Leon-Garcia А. – UT Канада
  12. Papageorgiou M. – CANIA Грција
  13. Пепељугоски П. – IBM Research САД
  14. Perunicic (Drazenovic) B. - ASA Босна и Херцеговина
  15. Поповски П. – AAU Данска
  16. Prasad R. - AAU Данска
  17. Sasiadek J. - CU Канада
  18. Стефановска А. - LU Обединето Кралство
  19. Tzanova S. – TUS Бугарија
  20. Ulengin F. –DOU Турција
  21. Warwick K. - Reading Обединето Кралство
  22. Џеровски С. – IJS Словенија
  23. Сгурев В. – БАН и Сојуз по ВИ Бугарија
  24. Jozsef K. Tar - Универзитет Обуда Унгарија
  25. Abousleman G. – ASU САД
  26. Akyokus S. – DOU Турција
  27. Арсеновски С. - ФОН Скопје Македонија
  28. Гиновска М. – ФЕИТ Скопје Македонија
  29. Gokner I. C. – DoU Турција
  30. Давчев Д. – ФИНКИ Скопје Македонија
  31. Десковски С. – ТФ Битола Македонија
  32. Јаневски Т. – ФЕИТ Скопје Македонија
  33. Јоргушески Љ. - ТНО Холандија
  34. Карадимче А. – DELL САД
  35. Караџинов Љ. – ФЕИТ Скопје Македонија
  36. Кафеџиски В. – ФЕИТ Скопје Македонија
  37. Лазаревска Е. – ФЕИТ Скопје Македонија
  38. Лошковска С. – ФИНКИ Скопје Македонија
  39. Митровски Ц. – ТФ Битола Македонија
  40. Мурговски Н. – CTH Шведска
  41. Нешков Т. - ТУ Бугарија
  42. Нешковиќ А. – ЕТФ Србија
  43. Pale P. – FER Хрватска
  44. Периќ З. - ЕФ Србија
  45. Поповски Б. – ФЕИТ Скопје Македонија
  46. Susmann P. – NUARI САД
  47. Schares L. – IBM Research САД
  48. Sevgi L. – DOU Турција
  49. Спасевска Х. – ФЕИТ Скопје Македонија
  50. Станковски Т. – LU, Обединето Кралство
  51. Стефанов А. – POLY САД
  52. Стојанов Г. – AUP Франција
  53. Стојановски Т. – Evolve Information Services Австралија
  54. Тентов А. – ФЕИТ Скопје Македонија
  55. Ќосев Ј. – ФЕИТ Скопје Македонија
  56. Uyar E. – DEU Турција
  57. Хаџијски М. - БАН Бугарија
  58. Хаџи-Велков З. – ФЕИТ Скопје Македонија
  59. Андреевски Ц. - ФТУ Охрид Македонија
  60. Атанасовски В. - ФЕИТ Скопје Македонија
  61. Ацковска Н. – ФИНКИ Скопје Македонија
  62. Богданоски М. – В. Академија Скопје Македонија
  63. Гацовски З. – ЕУ Скопје Македонија
  64. Ѓорѓевиќ Д. – ФИНКИ Скопје Македонија
  65. Здравкова К. – ФИНКИ Скопје Македонија
  66. Ивановски З. – ФЕИТ Скопје Македонија
  67. Јолевски И. – ТФ Битола Македонија
  68. Калајџиски С. – ФИНКИ Скопје Македонија
  69. Костов М. – ТФ Битола Македонија
  70. Краљевски И. – voiceINTERconnect GmbH Германија
  71. Кулаков А. – ФИНКИ Скопје Македонија
  72. Неделковски П. – ИЦС Скопје Македонија
  73. Ололоска-Гагоска Л. – ФЕИТ Скопје Македонија
  74. Порјазоски М. – ФЕИТ Скопје Македонија
  75. Ралева К. – ФЕИТ Скопје Македонија
  76. Самак С. - Микросам Прилеп Македонија
  77. Саздовски В. - ФЕИТ Скопје Македонија
  78. Стефановски Ј. – ЈП Стрежево Битола Македонија
  79. Ташковски Д. – ФЕИТ Скопје Македонија
  80. Трајанов Д. – ФИНКИ Скопје Македонија
  81. Трајковиќ В. – ФИНКИ Скопје Македонија
  82. Трајковски И. – ФИНКИ Скопје Македонија
  83. Утковски З. – УГД Штип Македонија
  84. Филиповска С. - ФИНКИ Скопје Македонија
  85. Чорбев И. - ФИНКИ Скопје Македонија
  86. Ристески А. – ФЕИТ Скопје Македонија
  87. Календар М. – ФЕИТ Скопје Македонија
  88. Велева С. – ФЕИТ Скопје Македонија
  89. Јовичиќ С. – ЕТФ Србија
  90. Делиќ В. – ФТН Србија
  91. Христовски Д. – МФ Словенија
  92. Villavicencio F. – NII Јапонија
  93. Garcia N. – UBI Португалија
  94. Goleva R. – TU Бугарија
  95. Димитровски И. – ФИНКИ, Скопје Македонија
  96. Маџаров Ѓ. – ФИНКИ, Скопје Македонија
  97. Mihaescu C. – UC Романија
  98. Naccari M. – BBC Обединето Кралство
  99. Cosovic M. – ETF БиХ
  100. Ивана Петровиќ – ВИШЕР Србија
  101. Garner P. – Idiap Швајцарија
  102. Szaszak G. – BME Унгарија
  103. Jambrošić K. – FER Загреб
  104. Babic Z. – ETFBL БиХ
  105. Cernak M. – Idiap Швајцарија
  106. Ciric D. – ЕФ Србија
  107. Вета М. – ТУЕ Холандија
  108. Belov K. - БАН Бугарија
  109. Pombo N. - UBI Португалија
  110. Joshua Ellul - University of Malta Малта
  111. Braeken A. - Vrije Universiteit Brussel, INDI Белгија
  112. Dobre C. - UPB Романиа
  113. Spinsante S. - UPM Италија
  114. Grguric A. - Ericsson Nikola Tesla Хрватска
  115. Velez Lapão L. - Universidade NOVA de Lisboan Португалија
  116. Podobnik V. - University of Zagreb Хрватска
  117. Miric M. – ФТН Србија
  118. Јакимоски K. – ФОН Универзитет

Универзитет “Св. Кирил и Методиј” - Скопје



Факултет за електротехника и информациски технологии - Скопје



Македонска секција на IEEE



Оддел за телекомуникации при македонската IEEE секција



Здружен оддел Кола и системи, Компјутациона интелигенција и Системи на управување - CAS/CIS/CS, при Македонската секција на IEEE



Македонска Секција Здружен оддел за електронски компоненти, инструментација и мерења и полупроводничка електроника



Оддел за процесирање на сигнали при македонската IEEE секција



Оддел за инженеринг во медицината и бијологијата при македонската IEEE секција



Универзитет “Св. Климент Охридски” - Битола



Технички факултет – Битола



Инженерска институција - Скопје



Министерство за образование и наука



Агенција за аудио и аудиовизулени медиумски услуги